Активніше залучати до висвітлення війни з Росією журналістів BBC, CNN, Reuters

23

Янв 2015

Активніше залучати до висвітлення війни з Росією журналістів BBC, CNN, Reuters

; Коментировать

Мене відверто засмутили зойки ФБ-громади на кшталт: "Що робить МінСтець? Де наша відповідь "LIEnews" (саме так правильно варто називати цю рашкоконтору)? Де наші журналісти на передовій тощо?" Друзі, невже ви не розумієте елементарного: міністерства не пишуть статті, не знімають телесюжети і навіть не стріляють на фронті.

 

Вони у кращому разі виступають регуляторами у своїй сфері діяльності, а у гіршому - тим, що плутається під чи між ногами (кому як краще подобається). До речі, аби Міністерство інформації стало справжнім регулятором, необхідно змінити півтора десятки законів. Деякі з них не дасть змінити навіть демократична ВР. Бо навряд чи депутати погодяться передати функції Нацради з питань ТБ, на формування якої вони мають вплив, у руки Мінінформу.

 

Так само з усякими комісіями з питань етики і моралі. Але мова про інше. Писати про війну і знімати війну мають журналісти конкретних мас-медіа. Чому вони цього не роблять, або роблять вкрай мало і неефективно - питання до власників мас-медіа, самих редакцій та до штабу АТО, який любить дозувати інформації там, де потрібно доносити правду наживо, а то й з випередженням події (звісно, це не повинно стосуватися деталей спецоперацій й інших військових таємниць).

 

То ж чого ми чекаємо? Що Мінінформ нарешті сформує штат і почне щось там "креативити", виходити на Кабмін з законопроектами, які потраплять до Ради в кращому разі через місяць-другий? А чому ми вже вчора не можемо використати інформаційних та організаційний потенціал РНБО і хоча б Інституту стратегічних досліджень при АП? Чому вже вчора не зліпити 5 - 10 телегруп з нормальними репортерами під адекватні трудові контракти й водночас не передати нацбанківський БТБ під Міністерство оборони? Так, потрібно буде міняти штат, концепт і візію телеканалу. Але справжній фахівець подібні речі робить "з коліс". Чому не запускати стрімерів з мусця боїв?..

 

Добре, можу припустити посилання на якісь бюрократичні процедури, усякі там проблеми з прийомом-передачею майна, творчою імпотенцією тих, хто хотів би покерувати таким медіа (бо ж до проектів у нас спочатку лізуть дерибанщики, а вже останніми приходять фахівці).

 

Але якщо вже й така проблема, то йдіть іншим шляхом - активніше залучайте до висвітлення війни з російським агресором журналістів BBC, CNN, Reuters... У них, принаймні, є елемент довіри читача і глядача...

http://uainfo.org/blognews/480371-pro-nformacynu-vynu-zaluchennya-zhurnalstv-yakim-dovryayut.html

Опубликовано в Россия

Оставить комментарий