Суд у Києві поновив справу про скасування націоналізації "ПриватБанку". Коломойський подав апеляцію

18

Окт 2020

Суд у Києві поновив справу про скасування націоналізації "ПриватБанку". Коломойський подав апеляцію

; Коментировать

Коломойський домагається скасування націоналізації "ПриватБанку"

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва поновив справу про оскарження державою рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо скасування націоналізації "ПриватБанку". Про це пише видання "НВ Бізнес" 16 жовтня.

Об этом сообщает THE Люди

Слухання призначено на 26 листопада.

У грудні 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про перенесення слухання у справі про визнання недійсною націоналізації "ПриватБанку" "до остаточного рішення Верховного Суду у справі щодо визнання сім’ї Суркісів пов’язаними із "ПриватБанком" особами та обміну їхніх вкладів на акції".

"НВ Бізнес" пише, що поновлення справи дає можливість судді Господарського суду Києва Людмилі Шкурдовій визнати недійсним продаж "ПриватБанку" Міністерству фінансів України за 1 грн і повернути акції колишнім власникам.

Як стало відомо виданню, український бізнесмен, колишній власник банку Ігор Коломойський подав апеляцію на поновлення судового процесу під головуванням судді Шкурдової.

"ПриватБанк" націоналізували у грудні 2016 року, на той момент це був найбільший приватний банк України. На його докапіталізацію держава витратила майже 200 млрд₴

Колишні акціонери, бізнесмени Коломойський і Геннадій Боголюбов, у судовому порядку намагаються домогтися скасування націоналізації і повернення банку.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів щодо незаконності націоналізації "ПриватБанку". Держава оскаржила це рішення в апеляційному суді.

У листопаді 2019 року Коломойський заявив, що банк повернуть йому найближчим часом. До цього він говорив, що "ПриватБанк" йому не потрібен, він хоче $2 млрд компенсації.

У травні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, тоді ж він набув чинності. У червні закон уперше застосували на практиці.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/sud-v-kijevi-vidnoviv-spravu-pro-skasuvannja-natsionalizatsiji-privatbanku-kolomojskij-podav-apeljatsiju-1523338.html”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий